Navigácia

Valentínsky darček pre vašu malú lásku

Hovorí sa, že najväčšiu lásku života si každá žena porodí sama. A my súhlasíme. Láska existuje v mnohých podobách, no najväčšiu silu má láska matky k jej deťom. Vo februári si oslavu lásky pripomíname práve na Valentína.

V našich končinách má 14. február skôr kontroverzný charakter a mnohí ho považujú za umelo vytvorený komerčný sviatok, ktorý sa k nám dostal zo Spojených štátov. Skutočnou podstatou sviatku je však oslava lásky.

Príbeh o Svätom Valentínovi vám určite nie je neznámy – rímsky kňaz a lekár Valentinus bol za vlády cisára Klaudia prenasledovaný a uväznený. Dôvodom bola jeho viera a tajné sobášenie mladých párov. Podľa legendy Valentín pred svojou popravou prinavrátil zrak a sluch žalárnikovej dcére a dvojica sa do seba zamilovala. Dievča dostalo od kňaza lístok s nápisom „Od tvojho Valentína“.

Deti a Valentín
Láska existuje v mnohých podobách, no najväčšiu silu má láska matky k jej deťom.

Symbolická oslava

Valentín bol vymenovaný za patróna zaľúbených, snúbencov a manželov. Valentínske pozdravy si ľudia začali posielať až v 15. storočí. K pozdravom pribudli kytice, sladkosti a hračky. Iné zdroje zase 14. február spájajú s dátumom, od ktorého si vtáctvo začína hľadať partnera po zime, preto sa tento deň symbolicky objavuje aj v literatúre.

Či už ste alebo nie ste fanúšikom tohto sviatku, lásku si treba prejavovať celý rok. Ak však predsa len rozmýšľate nad drobnosťou pre vášho drobca, ktorú symbolicky spojíte s oslavou Valentína, kúpte mu drevenú hračku. Už starí remeselníci verili, že láska a energia vložené do dreva pri jeho opracovaní, budú pozitívne pôsobiť na tých, ktorí si takéto hračky kúpia.

Drevená ryba Janod na ťahanie s labyrintom

Drevená ryba na ťahanie Janod
Drevená hračka na ťahanie je zároveň hlavolam so slučkou.

Drevená ryba na ťahanie je pekná hračka vhodná pre deti od 12 do 36 mesiacov. Je to hračka a zároveň hlavolam so slučkou, po ktorej sa dajú presúvať farebné guľôčky. Deti sa s jej pomocou naučia rozoznávať rôzne druhy zvieratiek či farby a precvičia si jemnú motoriku a logické myslenie pri premiestňovaní guľôčok.

Drevený kolotoč Sophie la Girafe Janod

Kolotoč nad postieľku Sophie La Girafe Janod
Hračky na kolotoči sú jemné a hebké.

Janod závesný drevený kolotoč Sophie La Girafe je krásna hračka vhodná pre najmenšie deti od 0 do 10 mesiacov. Na detskom kolotoči sú zavesené zvieratká ako vtáčik, mačička, korytnačka, medvedík a žirafa. Kolotoč pre bábätká môže byť veľmi nápomocný pri rozvoji dieťaťa od skorého veku.

X