Navigácia

Batohy Janod pre budúcich školákov

Nástup do prvej triedy je pre dieťa veľkou životnou zmenou. Z malého škôlkara je zrazu veľký školáčik, ktorý sa musí pripraviť na nových kamarátov, nové zážitky, ale aj povinnosti, režim a množstvo driny. Skúste pomocou našich rád spraviť z tejto životnej etapy vášho potomka sviatok, a nie zbytočného strašiaka.

Nástup do prvej triedy je veľkou udalosťou pre deti aj rodičov. Na túto zmenu je vhodné dieťa vopred pripraviť. Začnite sa s budúcim prváčikom rozprávať o tom, čo ho v škole čaká – kto tam s ním bude, na aké rôzne aktivity sa môže tešiť. Nezabudnite mu zdôrazniť, že vždy po skončení vyučovania si po neho prídete. Niektoré deti sú totiž na rodičov viac naviazané a potrebujú cítiť istotu. Podľa odborníkov trvá približne mesiac, kým si dieťa zvykne na nový režim. Odporúčajú preto, pripravovať naň deti už posledný augustový týždeň, počas ktorého budú chodiť spávať skôr, aby boli ráno svieže.

Deti na vyučovaní v triede
Podľa odborníkov trvá približne mesiac, kým si dieťa zvykne na školský režim.

Urobte z nástupu do školy slávnostnú udalosť

Prechod do novej etapy života uľahčíte dieťaťu aj tým, že z nej spravíte slávnostnú udalosť, na ktorú sa bude tešiť. Zoberte ho obchodu, v ktorom si vyberie školské potreby, kúpte mu nové oblečenie na prvý školský deň a prispôsobte novému fungovaniu aj zariadenie detskej izby. S takouto pomocou zvládne dieťa stres oveľa jednoduchšie. Výbornou pomôckou na osvojenie si školského prostredia je detská školská lavica. Deti v predškolskom aj mladšom školskom veku si v nej môžu kresliť, písať alebo precvičovať učivo. Pre predškoláčikov je takáto lavica ideálnou prípravou na tú pravú školskú, do ktorej budú musieť onedlho zasadnúť.

Školská taška, ktorá šetrí chrbát

Zoznam školských pomôcok rodičia dostávajú väčšinou pri zápise do školy, pričom každá základná škola môže mať svoje vlastné požiadavky a špecifiká. Základom pre každého školáčika je poriadna školská taška. Mala by mať vystužený chrbát, mäkké a nastaviteľné popruhy a bezpečné uzatváranie. Pri výbere školskej tašky prihliadajte na jej kvalitu, praktickosť ale aj zdravotné hľadisko. Pre deti, ktoré majú problémy s chrbticou, môžete vybrať kufrík na kolieskach. Je rovnako atraktívny a praktický ako školská taška, nepredstavuje však takú záťaž na chrbát. Vďaka teleskopickej rúčke sa jednoducho prispôsobí výške dieťaťa.

Kufor pre deti Tiger Janod na kolieskach

Kufor na kolieskach Tiger od Janod

Detský kufor značky Janod s motívom tigra je vhodný pre deti do 8 rokov. Janod je výrobca jedinečných a kvalitných hračiek a doplnkov s francúzskym dizajnom, ktoré sú nielen zábavné, ale aj rozvíjajú inteligenciu detí. Jeho história siaha do roku 1970.

X