Navigácia

Ako drevené hračky pomáhajú s rozvojom motoriky

Hračky z dreva nepatria iba do minulosti. Dnes si opäť získavajú srdcia rodičov, ktorí chcú pre svoje deti len tie najkvalitnejšie hračky. A robia dobre, pretože práve drevené hračky pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku detí tým najlepším spôsobom. Vôňa dreva a jeho nezameniteľný povrch jednoducho patria k detstvu.

Deti potrebujú na správny vývin motiváciu, a to aj v podobe krásnych hračiek. Na hračkách Janod je najlepšie to, že nevynikajú iba svojou krásou, ale aj kvalitným spracovaním a funkčnosťou. Práve vďaka nim postupuje vývin jemnej detskej motoriky správnym smerom, no detičky sa zároveň učia spoznávať rôzne materiály a vône, čím si trénujú aj hmat a čuch.

Jednoduché hračky

Detská motorika sa dá rozvíjať každý deň tými najrôznejšími činnosťami. Deťom stačí špagátik, na ktorý budú navliekať drevené koráliky či počítadlo, na ktorom môžu guľôčky posúvať. Vynikajúcou pomôckou na rozvoj motoriky sú vkladačky s rôznymi motívmi, ktoré okrem iného pomáhajú spoznávať aj tvary a svet okolo seba. Drevené hračky nemusia byť nudné – tie od spoločnosti Janod hrajú krásnymi farbami a veselými postavičkami.

Drevené hračky sú nevyhnutnou súčasťou detského vývinu.

Jednoduché drevené hračky majú oproti tým plastovým mnoho výhod. Sú vyrobené z prírodného materiálu, ktorý je spracovaný tými najlepšími metódami. Drevené hračky podporujú návrat k prírode a aj keď ich vaše dieťatko niekde zabudne, rozložia sa a opäť sa stanú prírodou. Jednoducho povedané – neznečisťujú našu planétu. Hračky z dreva Janod sú spracované tak, že nehrozí žiadna trieska v detskom pršteku, ale len hodiny plné zábavy.

Jedinečná hra

Všetky drevené hračky Janod majú edukačný význam, ktorý okrem jemnej motoriky prispieva aj k mentálnemu a fyzickému rozvoju dieťaťa. Manipuláciou s drevenými hračkami deti skúmajú drevené povrchy a rozvíjajú aj hmatovú citlivosť. Jemne opracované drevo, pestré farby a jedinečný zaujímavý dizajn drevených hračiek Janod deťom zaručí jedinečnú a zaujímavú hru.

Deti si hrou s drevenými hračkami ani neuvedomujú, že sa zároveň aj niečo učia. Hry pre ne nie sú povinnou časťou dňa, do ktorej ich rodičia nútia. Aj napriek tomu, že jednou z funkcií hier je aj tá edukačná, deti vnímajú najmä tú zábavnú.

X