Navigácia

Naučte deti prehrávať vďaka spoločenským hrám

V detstve je dôležité naučiť sa pár vecí, ktoré nám pomôžu aj v dospelosti. Jednou z nich je naučiť sa prehrávať, a to sa najlepšie učí na spoločenských hrách. Sú deti, ktoré prehru znesú bez problémov, no sú aj také, ktoré musia za každú cenu vyhrať. Aj prehrávať sa však dá naučiť.

Nezáleží na tom, či siahnete po klasických spoločenských hrách, ktoré poznáte zo svojho detstva, zahráte sa nejakú športovú tímovú hru alebo vymyslíte niečo úplne iné. V každej hre predsa existujú víťazi aj porazení. Výhry nás tešia, pretože sme najlepší, kým na druhej strane z prehry sa môžeme poučiť. Spočiatku, teda v detstve, však prehra spôsobuje smútok, ale aj iné negatívne emócie. So spoločenskými hrami Janod naučíte deti prehrávať aj vyhrávať férovo.

Klasická hra pre najmenších

Pexeso je známa hra vhodná aj pre najmenšie detičky.

Pexeso pozná určite každý. Hľadanie rovnakých obrázkov pomáha rozvíjať logické myslenie, ale aj postreh a pozornosť. Podstatou tohto pexesa Janod Coccicolor je nájsť lienky s rovnakou farbou alebo lienky s rovnakým vzorom na krídlach. Dva spôsoby hry teda tak skoro neomrzia a túto hru sa môžu hrať už detičky od 2 rokov. 24 dielikov pexesa je vyrobených zo zdravotne nezávadných farieb a materiálov a patrí medzi najbezpečnejšie spoločenské hry.

Kartová hra s rybičkami

Kartové hry pomáhajú rozvíjať logické myslenie.

Spomínate si na Čierneho Petra, ktorého nikto nechcel medzi svojimi kartami? Aj v sade kariet hry Hot Piranha sa nachádza jeden taký Peter. Ten, kto má na konci hry v ruke kartu s celou rybičkou prehráva. Nádherné farby okrem súťaživosti u detí prehlbujú poznatky o farbách. S deťmi môžu túto hru hrať aj rodičia a keď prehrajú, ukážu deťom, že na tom nie je nič zlé a aj dospelí niekedy prehrajú.

Pre športového ducha

Pri drevenom stolnom futbale sa deti poriadne vybláznia.

Drevenému stolnému futbalu sa potešia nielen chlapci, ale určite aj dievčatká a rodičia. Stolný futbal v malej veľkosti si môžete so sebou brať aj na dovolenky či prázdniny, pretože má naozaj malé rozmery. Krásne drevené figúrky s pestrými farbami sa ovládajú klasickými tyčami. Gólový stav zápasu sa kreslí kriedami na vyznačenú plochu pri bránkovisku. Klasická stolová hra, ktorú určite pozná každý, je vhodná pre deti od 3 rokov.

Je prirodzené, že prehra v nás vyvolá smútok a nie vždy máme chuť pokračovať v ďalšej hre. Preto je dobré, ak deti odmalička učíte, že aj prehra je súčasťou života. Samozrejme, nie vždy sa s ňou treba úplne zmieriť, ale je dobré, keď sú deti v budúcnosti pripravené na to, že nie vždy a vo všetkom budú najlepší. Prehra je niekedy ešte lepšia motivácia ako výhra a vďaka krásnym hrám od Janodu pôjde učenie ešte lepšie.

X