Navigácia

Chcete mať doma malého Mozarta?

Pre detský vývoj je hudba dôležitá. Hudba má pri raste detí pozitívny vplyv na ich koncentráciu a tvorivosť, ktoré sa prenášajú aj do abstraktného myslenia. Ak chcete mať doma malého hudobníka, začnite s drevenými hudobnými nástrojmi, ktoré v nich vypestujú záujem o tie naozajstné.

Detičky hudbu vnímajú už v maminom brušku. Sluch je prvým orgánom, ktorý je úplne vyvinutým zmyslom malého človiečika. Aj po narodení bábätka je počúvanie hudby prospešné, stimuluje jeho mozog a pomáha aj pri emočnom vývoji. Počúvanie hudby odporúčajú dokonca samotní pediatri. Melodické tóny pomáhajú bábätkám preklenúť zmenu prostredia tesne po pôrode, ak si dieťa na určitú hudbu zvykne už v brušku, po narodení bude fungovať ako prostriedok na utíšenie. Takisto vraj bábätká vďaka hudbe lepšie priberajú a spia hlbším spánkom.

Malí hudobník so xylofónom
Hra na hudobné nástroje má pozitívny vplyv na koncentráciu detí a ich tvorivosť.

Mozartov efekt

Čo budete vašim drobcom púšťať, je na vás. Počas „muzikoterapie“ odporúčame skôr klasikov ako Mozart, Bach, Chopin či Čajkovský. V rámci ošiaľu okolo „Mozartovho efektu“, podľa ktorého počúvanie jeho skladieb zvyšuje inteligenciu, zaradili niektoré americké štáty do výchovy novorodencov aj počúvanie nahrávok na CD. Písali sa vtedy 90. roky minulého storočia. Táto teória však bola neskôr viackrát spochybnená.

Podporte v deťoch náklonnosť k hudbe

Preukázateľné je, že hranie na hudobný nástroj od útleho veku zohráva veľkú úlohu v rámci sebarealizácie dieťaťa a vnímaní vlastného ja. Batoľatá okolo jedného roku vedia zopakovať jednoduché melódie. Priťahujú ich nástroje ako xylofóny či bubny. Hraním na hudobný nástroj sa rozvíjajú aj hudobný sluch a predstavivosť dieťaťa. Pri výbere nástroja prihliadajte na motorické schopnosti, pre menšie deti sú vhodné jednoduché rytmické nástroje. Kurz hry na klávesové nástroje alebo klavír sa odporúča okolo 7 rokov, gitara od 8 rokov. Náklonnosť k hudbe v nádejných budúcich hudobníkoch podporíte drevenými hudobnými nástrojmi. Pomôžu im rozvinúť rytmus, jemnú motoriku, zlepšiť koordináciu očí a rúk a priblížiť svet hudby. Takéto hračky sú zároveň zárukou zábavy pre celú rodinu.

Pre malých hudobníkov

Drevený xylofón líška Baby Forest Janod od 12 mesiacov

Drevený xylofón jeleň Baby Forest Janod
Xylofón v tvare líšky upúta pestrým vzhľadom.

Janod drevený xylofón Baby Forest v tvare zvieratka líšky je krásny hudobný nástroj z dreva vhodný pre deti od 12 do 36 mesiacov. Detský xylofón v tvare lesného zvieratka upúta dieťatko pestrými a žiarivým farebným prevedením a kovovým zvukom. Drevený xylofón má 4 farebne odlíšené stupnice, na ktorých dieťa hrá 1 alebo 2 paličkami. Hudobný nástroj vo veľkej miere ovplyvňuje rozvoj hudobného cítenia a zmyslu pre rytmus.

Drevený klavír Confetti Grand Piano Janod s realistickým zvukom

Drevený klavír Confetti Grand Piano Janod
Hra na klavír posilňuje koordináciu očí a rúk.

Janod drevený klavír Confetti Grand Piano je nádherný hudobný nástroj z dreva vhodný pre deti od 3 do 8 rokov. Má bielu farbu s veselým bodkovaným vzorom. Ak máte doma malého hudobníka, toto je pre neho ideálny darček. Dotykom s klávesmi sa posilňuje koordinácia oko-ruka, rozvíja sa hudobné cítenie a kreativita. Jedinečný dizajn, farebné prevedenie a realistické zvuky klavíra Janod vám zaručia, že mu neodolá žiadny malý hudobník alebo hudobníčka.

Viac drevených hudobných nástrojov s krásnym francúzskym dizajnom nájdete v našom e-shope.

X