Navigácia

Drevený hojdací koník ako z dielne starého otca

Pri vyslovení slova hojdací koník sa vynárajú spomienky z detstva spojené s príjemnými pocitmi. Aj dospelí majú občas neodolateľnú chuť vziať hračku do rúk, aby sa opäť vrátili do sveta plného farieb, fantázie a unikátnych momentov. Drevené hračky svojou krásou, jednoduchosťou a pokorou k materiálu majú stále čo povedať i súčasným deťom a budovať v nich tak vzťah k prírode a rozvíjať v nich kreativitu.

Tradícia hojdacích koníkov

Drevené hračky majú bohatú históriu a dlhoročnú tradíciu nielen u nás na Slovensku, ale na celom svete. Vzťah k ručnej remeselnej práci od nepamäti podmieňoval výrobu drevených hračiek. Starí otcovia vo svojich dielňach vyrezávali tie najkrajšie a najkreatívnejšie hračky pre svoje vnúčatá. Výnimkou nebol ani maľovaný drevený hojdací koník, ktorý stal najlepším spoločníkom pri hre na rytierov či princezné.

Drevený hojdací koník je hračka, ktorá nestráca na svojej obľube a atraktívnosti napriek dlhoročnej tradícii ani dnes. Výroba tradičnej drevenej hračky – hojdacieho koníka sa traduje už do stredoveku, kedy vznikla obľúbená hračka – drevená hlava koňa napojená na dlhú drevenú tyč. Hojdací koník v súčasnej podobe sa objavil v 17. storočí, kedy začali vznikať hojdacie lyžiny – ohnuté drevené dosky umožňujúce kývavý pohyb vpred a vzad. Prvé hojdacie koníky však boli robené z masívneho dreva a ich ťažisko bolo pomerne vysoko, preto sa s dieťaťom mohli ľahko prevrátiť.

Drevený koník Janod Caramel
Drevený hojdací koník je nadčasová hračka inšpirovaná tradíciou.

Hojdací koník od Janod

Drevené hojdacie koníky od Janod s nízko položeným ťažiskom sú bezpečné pre vaše deti. Chrániče na lyžinách vám nezničia podlahu a pevné drevo odolá zubu času. Janod sa s hojdacím koníkom skutočne vyhral a preto patrí medzi jednotku v ich výrobe. Vďaka odnímateľnej ochrannej ohrádke, ktorou je vybavený, na ňom môžu bezpečne cválať už malé deti. Janod dbá na bezpečnosť a zdravotnú neškodnosť hračiek, a preto sú drevené koníky ošetrené farbami vhodnými pre styk s deťmi. Výhoda hojdacích koníkov tiež spočíva v tom, že či už máte doma chlapca alebo dievča, ale aj oboch naraz, dreveného koníka si obľúbia obaja bez výnimky.

Doprajte svojim deťom kvalitné a bezpečné hračky ako od starého otca. Hojdací koník je tou správnou voľbou pri rozvoji pohybových zručností u vašich najmenších. Drevený hojdací koník Janod je nadčasová hračka s moderným dizajnom inšpirovaná tradíciou. Vaše deti podnieti k mnohým dobrodružstvám. Dovoľte im zažiť ich vlastnú rozprávku a hru na udatných rytierov či odvážne princezné.  

Viac nadčasových hračiek z dreva s tradíciou a moderným dizajnom nájdete v sekcii drevené hračky na mackoviahracky.sk.

X