Navigácia

Drevené hračky podporujú tvorivosť detí

Tvorivosť sa ukrýva v každom z nás. Vedeli ste však, že je to cvičiteľná funkcia, ktorá sa dá rozvíjať? Ak chcete, aby vaše deti boli vnímavé a tvorivé, podporte ich kreativitu našimi hračkami pre ručné práce a kreatívne tvorenie.

Istou úrovňou kreativity disponuje každý z nás. Kreativita a fantázia sú jedným z kľúčových faktorov pre úspešnú budúcnosť. Častým mýtom o kreativite je tvrdenie, že samotné nadanie stačí. Nestačí. K nadaniu je potrebná pracovitosť, ale aj vôľa a vytrvalosť.

Tvorivé myslenie sa začína vyvíjať už pri narodení detí. Vnímavosť na okolité predmety, zvuky, dotyky a intonáciu hlasu je oveľa väčšia ako u dospelých. V predškolskom veku nebráňte deťom v tvorivom myslení, ich uvažovanie ešte neobsahuje zabehané cestičky, aj keď niekedy z pohľadu dospelého vyznieva absurdne.

Kreatívne aktivity pre deti
Kreativita a fantázia sú jedným z kľúčových faktorov pre úspešnú budúcnosť.

Ako rozvíjať tvorivosť u detí?

  • Buďte sami príkladom tvorivosti.
  • Podporujte pochybovanie detí o tvrdeniach.
  • Pripúšťajte omyly.
  • Podporujte rozumné riskovanie.
  • Odmeňujte tvorivé nápady a výkony.

U malých detí môžete tvorivosť rozvíjať spoločnými tvorivými úlohami. Nechajte ich za váš dokončiť príbeh alebo rozprávku, riešte spolu hypotetické situácie – čo by urobili keby– vymýšľajte nové hry, kreslite si spolu, vyrábajte koláže, nechajte ich písať básničky či vyjadriť príbeh pomocou pantomímy. Snažte sa podporovať tvorivosť detí v ich voľnom čase čo najviac, v škole totiž tvorivé úlohy tvoria len 3 % zo všetkých školských úloh. Môžu za to stereotypy na vyučovaní.

Najkrajšie drevené hračky pre rozvoj detskej tvorivosti

Detská hra Janod Šnurovanie 6 zvieratiek

Drevené zvieratká Janod

Hra pre deti Šnurovanie od Janod obsahuje 6 zvieratiek a rôzne farebné šnúrky. Deti prevliekajú šnúrky cez dierky, ktoré sa nachádzajú na rôznych častiach zvieratiek. Cvičia si tým zároveň jemnú motoriku. Hra je vhodná pre deti od 4 rokov.

Rozprávkové omaľovánky Ateliér Janod

Omaľovánky Janod

Kreatívna hračka je vhodná pre deti od 4 do 8 rokov. Omaľovánky pre deti sú zabalené v praktickom kufríku, ktorý si deti môžu jednoducho zbaliť aj na prázdniny či dovolenku. Sada detských omaľovánok obsahuje 6 kariet a 6 listov s nálepkami (spolu 1 784 nálepiek).

Detské vyšívanie Filalapat

Detské vyšívanie Filalapata od Janod

Kreatívna súprava pre deti je tvorená 6 kartičkami s obrázkami zvieratiek, do ktorých sa dajú navliekať farebné motúziky v 13 farbách. Vzniknú tak úžasné diela. Keďže nejde o vyšívanie pomocou ihiel, je zaručená bezpečnosť, ale aj zábava pre každé dieťa. Detské vyšívanie je vhodné pre deti od 4 do 7 rokov.

X