Navigácia

Vianočné dobroty z detskej kuchynky

Ochutnávate pravidelne imaginárne dobroty, ktoré navarili a napiekli vaše deti?  Teraz pred Vianocami máte jedinečnú príležitosť, ako ich zapojiť aj do reálnych prác v kuchyni. Pripravte si spolu s nimi nepečenú sladkosť, ktorá je rýchlou a zdravou alternatívou koláčikov. Okrem hlavných ingrediencií budete potrebovať aj jednu tajnú prísadu – krásnu detskú kuchynku.

Slovíčko „raw“ sa stalo v poslednej dobe doslova módnou záležitosťou. Ponuku raw sladkostí nájdeme v nejednej kaviarni. Prijímať len surovú stravu je podľa odborníkov nebezpečné bez dostatočných vedomostí, plánovania a starostlivej prípravy. Pri klasickom stravovaní je však surová strava vynikajúcom doplnkom. Zahŕňa ovocie, zeleninu, semienka či naklíčené obilniny.

Raw ako spestrenie jedálnička

Keďže doteraz neprebehli žiadne dlhodobé štúdie účinkov raw stravovania na organizmus, opatrný buďte najmä v prípade detí. Ich jedálniček by mal obsahovať aj tepelne upravené potraviny. Raw koláčik namiesto klasických sladkostí je však vhodným spestrením jedálnička. Recepty na raw dobroty sú navyše rýchle a jednoduché, takže vám s ich prípravou pomôžu aj deti.

Domáce raw guľky v kokose
Nepečené dobroty vám deti pomôžu pripraviť vo vlastnej kuchynke.

Vianočné raw guľky

Ingrediencie

  • 1 zrelé avokádo
  • 3 polievkové lyžice kakaa
  • 3 polievkové lyžice medu
  • 6 polievkových lyžíc ovsených vločiek
  • strúhaný kokos

Postup

Suroviny zmiešajte na hladký krém, ktorý zahustíte ovsenými vločkami a kokosom. Množstvo kakaa môžete upraviť podľa chuti. Zmes musí byť dostatočne tvarovateľná, aby sa z nej dali vyrábať guľky. Hotové guličky nechajte deťom obaliť v strúhanom kokose. Guľky uložte do chladničky, aby stuhli. Tento recept môžete obmieňať podľa chuti – namiesto medu sa dá použiť javorový sirup, kokos zase nahradíme rôznymi druhmi orieškov.

Kuchynka Mademoiselle Maxi Cooker od Janod
Drevená kuchynka Mademoiselle Maxi Cooker zaujme najmä dievčatká.

Kde variť a piecť?

Doprajte vašim malým pomocníčkam vlastnú kuchynku. Dnešné detské kuchynky obsahujú množstvo doplnkov v podobe panvíc, hrncov, drevených varešiek, chňapiek, poličiek, umývadla či hodín. Drevená kuchynka Janod je nadčasovou hračkou a spĺňa najprísnejšie predpisy pre maximálnu bezpečnosť detí.

X