Navigácia

Prvé kroky s hračkami Janod

Prvé kroky dieťatka bývajú nezabudnuteľným okamihom. Ideálnym pomocníkom pri naberaní istototy pri chodení je detské chodítko. Zabudnite na klasické „pavúky“ v a akých sme sa vozili my a ktoré dnes pediatri neodporúčajú. Drevené vozíky Janod fungujú na princípe tlačenia. Detičky tak chodia samy opierajúc sa vozík a získavajú správne návyky.

Kedy deti začínajú chodiť?

Plazenie, lozenie po štyroch, prvé krôčiky… Takéto by mali byť fázy prípravy na veľký deň, kým sa dieťatko postaví na vlastné nohy. Sú však aj detičky, ktoré niektorú z fáz preskočia. Kedy by malo zdravé dieťa začať chodiť? Najneskôr do 17 mesiaca. Niektorí malí rekordmani chodia po svojich už od 9 mesiacov, iné detičky sú zase lenivejšie a chodenie si nechávajú na neskôr.

Zabudnite na odrážacie chodítka

Odrážacie chodítka, známe aj ako pavúky, dnes neurológovia ani detskí pediatri neodporúčajú. Podľa Českej pediatrickej spoločnosti majú nepriaznivý vplyv na vývoj chrbtice, spôsobujú problémy s bedrovými kĺbami a nepodporujú vývoj obranných reflexov pri chôdzi. Dieťa sa v pavúkovi pohybuje odrážaním nožičiek a osvojuje si tak nesprávne návyky chôdze.

Bezpečné detské chodítko

Drevený vozík Janod je typom chodítka, ktoré nezasahuje do prirodzeného vývoja chôdze. Môžete si byť istý, že vášmu dieťatku neuškodí. Pri chôdzi sa drobec opiera o vozík a pohybuje sa sám našľapovaním na celé chodidlo, nie odrážaním sa zo špičiek ako v pavúkovi. Drevené vozíky lákajú zaujímavým dizajnom, zabudovanými hračkami či zvukovými funkciami.

Drevený valec Tatoo Push’N Roll Janod na tlačenie so zvončekom

Drevený valec Janod
Zvončeky a farebné guličky spravia z chodenia zábavnú činnosť.

Janod drevený valec Tatoo Push´ N Roll je drevená hračka vhodná pre deti od 12 do 36 mesiacov. Je veľkou pomôckou pre deti, ktoré sa učia chodiť. Vďaka nastaviteľnej rúčke sa prispôsobí výške dieťatka. Pri tlačení sa vo vnútri dreveného valčeka rozozvučia zvončeky a dajú sa do pohybu farebné guľôčky.

Drevený kočík pre bábiku Framboisine Doll’s Pram Janod a chodítko

Drevený kočík a chodítko Janod
Najskôr chodítko, neskôr drevený kočík pre bábiku.

Drevený kočík pre bábiku Framboisine Doll’s Pram je nádherná drevná hračka vhodná pre dievčatá od 1 do 4 rokov. Poslúži zároveň ako detské chodítko a opora pri prvých krôčikoch vašich ratolestí.

Drevené chodítko Tatoo Buggy Janod s počítadlom a ABC kockami

Chodítko s počítadlom a kockami Janod
Drevené chodítko poslúži aj pri učení sa prvých číslic a písmen.

Drevené chodítko Tatoo Buggy je multifunkčná drevená hračka vhodná pre deti od 1 do 4 rokov. Jej súčasťou je 30 kociek s číslami a abecedou, ktoré deťom poslúžia pri učení sa prvých slov a číslic. Na vozíku sa nadchádza vstavané počítadlo, vďaka ktorému deti ľahšie pochopia význam čísel.

X