Navigácia

Cestovanie s deťmi bude ľahšie vďaka našim hračkám

Cestovanie s deťmi na dovolenku prináša mnoho zážitkov a spomienok, ktoré v pamäti zostanú celý život. Deti spočiatku zaujmete obyčajným rozhovorom. Ako ich však zabaviť, keď sa začnú nudiť? S hračkami Janod bude cestovanie ľahšie a zábavnejšie.

Psychológovia sa zhodujú na tom, že deti najjednoduchšie zaujmete obyčajným rozhovorom. Keď sa však začnú nudiť, je na čase vymýšľať hry, ktoré ich zabavia. Skúste na začiatok spoločné spievanie, hádanky či slovné hry. Pre malých neposedníkov sú tu aj detské puzzle, kartové hry či magnetické hračky z dreva. Stavebnice a predmety s ostrými hranami nechajte pri ceste autom radšej doma, prípadne ich vybaľte až v cieli. Pri náraze by mohli ublížiť deťom aj vám.

Chlapec cestujúc na dovolenku
Nezabudnite na to, že pri ceste do zahraničia musí mať každé dieťa do 15 rokov svoj vlastný cestovný pas.

Hra na čas

Bude baviť malých aj veľkých pasažierov v aute. Snažte sa uhádnuť, za aký čas auto prejde vopred zvolený počet kilometrov. Tipy posádky si vopred zapíšte. Šofér odsleduje vzdialenosť (5 – 15 km) a ďalší hráč zmeria čas na hodinkách. Po dosiahnutí vytýčenej vzdialenosti bude vyhlásený viťaz, ktorý bude najbližšie ku skutočnému času.

Hra na osoby

Precvičte si mozgové závity hádaním a kladením otázok, na ktoré existuje len odpoveď áno alebo nie. Princíp je jednoduchý. Pomyslíte si na osobu (či už skutočnú – herca, speváka alebo niekoho z vášho okolia, postavu z filmu alebo z rozprávky) a ostatní budú hádať, kto to je. Klásť vám môžu len také otázky, na ktoré ktoré môžete odpoveď buď áno, alebo nie. Ten kto uhádne prvý, v hre pokračuje a vyberá ďalšiu osobu.

Hra na pozorovateľa

Táto hra zamestná detské oči a preskúša ich postreh, vyžaduje si však dopredu malú prípravu. Napíšte si zoznam približne 20 vecí, ktoré môžete vidieť počas cestovania, napríklad konkrétne zvieratá, rieku, policajtov, žlté auto… výber je len na vás. Rozdajte každému dieťaťu vlastný zoznam. Keď hráč uvidí vec zo zoznamu, oznámi to nahlas a vyčiarkne ju z neho. Ostatní sa nemôžu pridať, ale musia počkať, až danú vec neuvidia sami ako prví. Vyhráva ten, kto prvý vyškrtne zo zoznamu všetky položky. Malým deťom, ktoré ešte nevedia čítať, môžete objekty nakresliť.

Drevená magnetická hra Poskladaj zvieratká 

Drevená magnetická hra Poskladaj zvieratká

Drevená magnetická hra je náučná hra pre deti od 2 do 5 rokov a skladá sa z 30 dielikov. Úlohou detí je pridávať postavičkám rôzne doplnky ako oblečenie, čiapky, ušká a ďalšie. Dieliky sa dajú kombinovať rôznymi spôsobmi, dajú sa z nich poskladať napríklad pes, sliepka, medvedík, mačka, prasiatko…

Detská kartová hra Čierny Peter Mistigri 

Detská kartová hra Mistigri Janod Čierny Peter

Nadčasová spoločenská hra pre deti od 4 do 8 rokov obsahuje 33 kartičiek, ktoré majú motív zvieracích rodičov a ich potomkov. Úlohou hráčov je spárovať všetky rodinky do dvojíc. Ten, komu na konci hry zostane karta s čiernou mačkou prehráva. Hra Čierny Peter je určená pre 2 – 6 hráčov.

Detská spoločenská hra Zoonimooz Monkey

Detská spoločenská hra Zoonimooz Monkey Speed Game Janod

Zábavná strategická hra je vhodná pre deti od 6 do 12 rokov. Ideálna je pre 2 až 4 hráčov. Deti si pri nej otestujú, kto je najšikovnejší a najrýchlejší a získa čo najviac banánov. Súčasťou spoločenskej hry pre deti je 72 kariet s číslami, 40 malých banánov, 4 opičie ruky, veľký banán a  košík.

Magnetická anatómia Bodymagnet

Magnetická anatómia Bodymagnet Janod

Vzdelávacia hračka vhodná pre deti od 7 do 12 rokov je fantastická pomôcka na spoznávanie ľudského tela. Pomocou puzzle objavujú jednotlivé časti a sústavy nášho tela, môžu poskladať telo, kostru, orgány a svaly. Okrem toho sa môžu učiť, ako sa jednotlivé súčasti preložia do 11 cudzích jazykov. Anatómia obsahuje 76 kartónových magnetických dielikov puzzle a predlohy v rôznych jazykoch.

X