Navigácia

5 typov drevených hračiek, ktoré by deťom nemali chýbať

Vyznať sa v ponuke drevených hračiek vyžaduje čas strávený prezeraním ponúk obchodov. My sme túto úlohu spravili za vás a zostavili zoznam 5 typov drevených hračiek, s ktorými by malo prísť do kontaktu každé dieťatko.

Stavebnice

Drevené stavebnice sú hračkou, ktorá neomrzí a prinesie veľa zábavy na dlhé hodiny. Stavebnice môžu mať podobu hasičského auta, či dielikov, z ktorých zostavíte rôzne dopravné prostriedky. Sú skvelým darčekom najmä pre chlapcov.

Hudobné nástroje

S hudobným nástrojom sa váš drobec stane ozajstnou hviezdou. V našom e-shope zakúpite rôzne drevené hudobné nástroje, od ústnej harmoniky až po gitaru, akordeón alebo celé sady nástrojov s reálnymi zvukmi. Takéto hračky rozvíjajú hudobný talent vašich ratolestí a prispievajú k ich mentálnemu rozvoju.

Drevená zatĺkacia kačička Janod
Žltá kačička s vajíčkami a kladivkom rozvíja pohybové zručnosti.

Didaktické hračky

Didaktické hračky dieťatko zabavia a zároveň precvičia jeho logiku. Didaktické kocky pomôžu rozvinúť jemnú motoriku, drevené skladačky a ťahacie vozíky naučia detičky spoznávať tvary a farby, drevený labyrint zvýši ich hmatovú citlivosť… didaktické hračky by mali byť jedny z prvých, po ktorých sa začnete obzerať po narodení bábätka.

Hojdací koník

Ktorá hračka spája celé generácie a je symbolom bezstarostného detstva na celom svete? Predsa drevený hojdací koník! Hračky kedysi neboli takou samozrejmosťou, ako je tomu dnes a deti ich dostávali len pri výnimočných príležitostiach. Hojdací koník však nemohol chýbať v žiadnej domácnosti, z ktorej sa ozýval detský džavot.

Drevené hračky Janod
Drevené hračky sú vhodné aj pre najmenšie deti.

Odrážadlo

Z hojdacieho koníka je to na odrážadlo len krôčik. Deti na odrážadle musia sedieť naširoko, čo podporuje správny vývoj bedrových kĺbov. Masívna drevená konštrukcia z kvalitného dreva zaručí ochranu drobca. Drevené odrážadlo môže mať tvar zvieratka na štyroch kolesách alebo retro scootra s dvomi kolieskami. Stačí si len vybrať…

X